Česko Slovenská Superstar: Druhé semifinále kluci aneb Houpačka

- Česko Slovenská Superstar: Druhé semifinále kluci aneb Houpačka
Rubrika:  Kulturní

Česko Slovenská Superstar: Druhé semifinále kluci aneb Houpačka

10.10.09, 09:49, autor: Maggie
Jako na houpačce jsem si připadala při výkonech některých semifinalistů v rámci pátečního semifinálové večera. A rovnou do toho šlápnu. Všude se dočteme, že jsou letos holky o třídu výš než kluci. Že lépe zpívají a jsou talentovanější. To možná ano. Ale proti klukům jsou zatím děsivě nudné!

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Přemýšlela jsem nad tím, jestli je to způsobeno tím, že jsem žena a prostě mě přirozeně chlapi přitahují víc, možná se i toto nějak podepsalo na mém názoru, ale asi to nebude ten hlavní důvod. Prostě holky umi zpívat asi líp, ale jsou pro mne zajímavé asi jako dokonalý ženský sbor ve stejnokroji Armády spásy. Kluci se mi zdají daleko zajímavější, rozmanitější, každý svůj. Každý z nich je originál a každý z nich ve mně vzbuzuje nějaké emoce - nějakou citovou odezvu. To o nudných, ufňukaných holkách opravdu říct nemohu.

 

Proto se nebudu podílet na adoraci, oslavách "dokonalých" dívek. Pro mě jsou lepší kluci.

 

A ještě jeden horký kousek do čtenářstva hodím: Jako víno zrají a rostou Mareš s Banášovou. Jsem přesvědčena, že lepší dvojici moderátorů vybrat nemohli. A pro některé - to, že se mi líbí Marešův styl moderování této soutěže opravdu nemá žádnou souvislost s inteligencí. Banášová i Mareš podle mě volí vhodný způsob komunikace, určený naprosto přesně pro cílovou skupinu diváků, kterým je tento pořad určený. Především Banášová nám vykvétá díl po dílu a některé její vtípky jsou  opravdu úžasné. Například její glosa, když dozpíval Cristovao - "ty si velmi vážíš své rodiny a čistých tónů, proto si je necháváš pro sebe". Líp a elegantněji to říct nemohla.

 

Ahmad Hedar si připravil si píseň Otherside od Red Hot Chili Peppers. Bohužel Red Hot Chilli Peppers opravdu není Hedarův šálek čaje. Na základě této písně bych musela souhlasit s názorem Ondřeje Hejmy a myslím, že by klidně vypadnout mohl. Na druhou stranu je docela možné, že až by "Mído" zpíval píseň, která bude více vyhovovat arabskému typu zpěvu, tak by mohl zazářit a zabodovat.

 


Denis Lacho  zazpíval skladbu od Eltona Johna Sorry Seems To Be The Hardest Word! Ten hoch mě dostal. V tu chvíli jsem si řikala, že nic nebudu muset měnit na tom, že je pro mě Lacho nejlepší ze Slováků. V průběhu večera byl však jeden košičan lepší než Denis, nicméně - Lacho byl skvělý! Už podruhé. Denis sklidil velkou chválu od poroty. A neustál ji. V zákulisí zkolaboval a musel být kříšen zdravotníky.Leo Machala
zpíval Leona Jacksona When you believe. Přemýšlela jsem, zda Machala má přerývaný mluvený projev jako svůj přirozený, nebo mu poradil nějaký šílený image maker. Nicméně během medailónku, který se vysílal před každým vystoupením, mi naskakovala husí kůže. Říkala jsem si, že to snad zlepší zpěvem. Nezlepšil, ale podstatně zhoršil. Série falešných tónů byla podstatně horší než jeho odštěkaný medailónek. Machala pro mě opravdu v této soutěži mohl skončit klidně už minule.Miroslav Šmajda si vybral Wicked Game od Chrise Isaaka. Jakkoliv jsem na něj byla minule nasupená za zprzněnou Nirvánu, kterou totálně zvrzal, tak jsem tentokrát nadšená. Wicked Games zvládl naprosto perfektně a totálně mě uzemnil. Měním na něj názor o 180 stupňů. Odzpíval píseň nesmírně citlivě a zvládl dobře i přechody do falzetů, které jsou v této skladbě stěžejní. Odpouštím Mirovi zjev blonďatého Kena od panenky Barbie a beru zpět vše zlé, co jsem na jeho adresu utrousila. Jak řekl Habera: "To jsme jako na hojgačke" (houpačce).  Přesně tak. Z naprosté mizérie z minula do vrcholu dneška.Jan Bendig  vsadil na Honzu Nedvěda a jeho Podvod. Myslím, že si vybral správně. Protože Podvod je přesně to co mi k Bendigovi sedí. Liším se od masy, ano a proto otevřeně přiznávám - Bendigovi nevěřím vůbec nic. Podle mě je to komediant každým coulem v tom nejhorším smyslu, které slovo komediant má. Jeho vypočítavá hra na city na jedné straně a na druhou stranu jeho absolutní sebevědomí, se kterým si dokáže vynutit ovace... Kamenujte mě, ale pro mě je nevěrohodný a pro mě může skončit ihned.René Bošeĺa zpíval píseň Kristínka iba spí od Petera Nagyho. O Reném jsem už posledně psala, že je mi nesympatický. Je pravdou, že po posledním dílu už ta nesympatie byla menší. Dnes především díky jeho medailónku, ve kterém si dělal vkusnou legraci z Leoše Mareše a jeho Ferrari, šly moje nesymaptie do plusu. Tedy v tuto chvíli je mi vtipný Bošeľa proti mé vůli sympatický. Problém mám s jeho projevem při zpěvu. Kristínka byla asi velmi dobrá volba pro Reného, ale jak se u toho děsivě kroutil ... Pokud jste to neviděli, tak si představte vypadlého červíka z jablka na stole. Děsné. Zase se začala ručička sympatií pohybovat do minusu, ale dala jsem mu šanci a pustila jsem si tuto jeho píseň bez toho, abych ho viděla a ... líbilo se mi to. Přeju si, aby Bošeľa nevypadl, na jeho medailónky se těším, ale asi se na něj při zpěvu nesmím dívat.Ben Cristovao
přišel s Let’s Stay Together od Al Green. Já si opravdu dlouho nebyla jistá, co to Cristovao vlastně dělá. Byl to nejhorší kousek večera. Možná si skutečně jen dělal legraci, čímž prokázal neskutečný smysl pro humor, jak jej podezírala Dara. Cristovao je hezký a sympatický kluk, ale dnešek by pro něj mohl být osudný.


Thomas Puskailer
přišel tentokrát s písní Jessie od Joshuy Kadisona. Díky nepříliš obtížnému slaďáku se mu podařilo umně zakrýt, že jeho zpěv je nudný a nezajímavý. Ale i když jsem dost proti němu, musím uznat, že nejhorší tento večer opravdu nebyl. Trošku mi vadila pak jeho "hra na city diváků", když zpíval své přítelkyni Abbie vyznání. Za tohle ale asi nemohl. To byla víceméně iniciativa Mareše. Puskailer neurazil, nepotěšil. Nebude mi vadit, když vypadne, ale nebude mi rvát žíly, když do příštího kola postoupí.Marek Lacko
s Wild World od Cat Stevens nenadchl. Lacko je pěkný chlapec, zajímavý, umí se vyjadřovat a umí být i pohotový a vtipný. Není se co divit, vždyť je to rozhlasový moderátor. Možná bude lepší když při tom zůstane. Zaujal mě Lackův podřep, kterého se při zpěvu dopouští. Já měla za to, že třeba používá nesprávný jogurt. Proto má potíže s vyměšováním. Hejma tento zvláštní pohyb označil jako phyb sběrače hub. Zpěv se mi nelíbil a nezaujal.


Martin Chodúr
zazpíval Gottovu Lady Carneval. A musím dát zapravdu porotcům. Martin Chodúr je úplně někde jinde. Od svých spolusoutěžících je vzdálen o několik galaxií. Zapívat skvěle Gotta opravdu není nijak lehké. Na Lady Karneval navíc vynikl Chodúrův krásně zbarvený hlas, který hladí a ...ladí. Nevadí mi, že vypadá jako medvídek Teddy. Jinak moc těch medvídků neposbíral, není to totiž prvoplánový "pussykiller", takže slečinky s plyšáčkama se prostě nekonají. Nicméně - je to on, mého srdce žampión :)

 

 

Druhé semifinále kluků je za námi. V neděli se koukneme na holky. Teď, prosím, buďte tak  hodní a pošlete SMS Šmajdovi a Chodúrovi. Oba si to za dnešní výkon zaslouží. A pokud máte kreditu nazbyt, tak kromě těchto dvou klidně posílejte i ostatním plyšáčkovým pussykillerům, podle vašeho gusta.

 

ANKETA: Kdo z kluků by měl být VYŘAZEN v tomto kole?


Celkem: 136 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

Zdroj: Foto TV Nova
 
Profil blogu
Profil sekce "Kulturní"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:57:58

Přístupů:
890522

RSS:
Toplist
aaaaaa