Černoch v Lidlu

- Černoch v Lidlu
Vyšlo v blogu:  Plavovláska

Černoch v Lidlu

04.01.17, 11:54, autor: Plavovláska , Hodnocení: -
Pobavila mě čerstvě "kauza" na sociálních sítích, kde se řeší, že v propagačním letáku řetězce Lidl se objevil jako manekýn černoch. Vlastenci se ohrazují, že už tam nebudou chodit nakupovat, protože nesnášejí černochy :)

Čtenost -   Diskuze: (1
 

Uvědomila jsem si, že jsem ten leták prolistovala, ale vůbec jsem si nevšimla, že tam byl černoch - když říkám vůbec, myslím tím vůbec, až po vypuknutí této pseudokauzy jsem se podívala znovu a fakt tam byl.

 

A vyvolalo to ve mně vzpomínku na vtip, dávný a starý - snad už i napůl zapomenutý. Ještě z dob, kdy nám tady vládli Rusové a komunisti:

 

Přijede Moskevská filharmonie do New Yorku jako host tamní filharmonie a má tam několik koncertů.  Pak se sejdou dirigenti obou těles, aby oficiálně pohovořili. Sovětský dirigent má za úkol samozřejmě v co nejlepším světle ukázat, jak se v Rusku dobře daří a jak jsou všichni OK a proto zabrousí na téma rasismu, protože mu někdo řekl, že v USA mají velký problém s rasisty.

 

"Víte a u nás nejsme vůbec žádní rasisti," dí ruský dirigent. Pak si uvědomil, že v Rusku nemají vůbec žádné černochy a tak ho napadla spásná myšlenka:

"Máme v orchestru 3 židy a normálně s námi hrají, chodí na jídlo, jezdí autobusem - prostě jako kdyby byli našinci," vítězoslavně pronese Rus! A aby "amíka" řádně osolil přidává:

" A jak je to u Vás?"

 

Americký dirigent praví: "No, víte, já vůbec nevím, kolik mám v orchestru židů ...!"

 

Ano, na tento vtip jsem si vzpomněla ...

 

Ten kdo opravdu rasista není, nevnímá jiné rasy jinak - vnímá všechny jako lidi a prostě si nevšimne, kolik má v orchestru židů a jestli je v letáku černý manekýn.

 

 
 • Franta 20.01.17, 01:39

  Rozbalit 1. Rasismus? Hm...

 • Franta

  Ona ta reklama nenápadně zobrazující černochy a neustálé zdůrazňování jejich dobře vyvinutých těl je něco jako soft promoce, ale na sociálních sítích existují jejich mnohem tvrdší verze, otevřeně rasistické, zesměšňující a degradující bílé muže. A pokud bychom se drželi oficiálního vysvětlení, že v Evropě 21. století žijí různé rasy a dalších keců o toleranci, ptám se, jak to, že tedy nejsou proporcionálně zobrazovány černošské ženy a jak to, že úplně chybí zástupci jiných ras. A proč je vždy na obrázcích bílá žena s černochem, ale nikdy ne černoška s bělochem, pokud jde o smíšený pár. A to nemluvím o neexistenci Asiatů a Číňanů v reklamě Lidlu i jinde, ale chybí i Indové, kterých také není zrovna na planetě málo, mesticové a další....

 
Ohodnoťte článek
Hodnotit mohou pouze přihášení uživatelé.
Tento článek zatím nikdo nehodnotil | Průměrné hodnocení: (-)

Masopust, fašank, fašaňky, ostatky ...

"Fašaňku, fašaňku, už je ťa namále, jako té rosenky, na zelenéj trávě ...", zpívá se ve známé moravské písničce. Ale co to je vlastně? Kdy se to slaví? Proč pokaždé jindy?
autor
O autorovi
autor
autor

Společně o všem :)
další články autora
Další články autora
další články autora
 • Tak nám budou maturovat z matematiky téměř všichni :)...
 • Situaci, že někomu nesedí daně známe všichni. Některým nám jen příslušný finanční úřad vrátí přiznání k přepra...
 • Ne, opravdu nechci psát o některém jeho oblíbeném strašákovi, kterého zaměstnává na Hradě či s ním poblil neje...
 • Ne, vážně nejsme na jižní Moravě všichni lidovci. Dokonce ani většina z nás lidovci nejsou. Přesto porazila se...
 • Možná to tak většina z Vás nevidí, ale jsou v Česku ještě oblasti, kde se při slavnostních příležitostech nosí...
Profil blogu
Profil blogu "Plavovláska"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 11:25:37

Přístupů:
99856

RSS:
Toplist
aaaaaa