Černoch v Lidlu

- Černoch v Lidlu
Vyšlo v blogu:  Plavovláska

Černoch v Lidlu

04.01.17, 11:54, autor: Plavovláska , Hodnocení: -
Pobavila mě čerstvě "kauza" na sociálních sítích, kde se řeší, že v propagačním letáku řetězce Lidl se objevil jako manekýn černoch. Vlastenci se ohrazují, že už tam nebudou chodit nakupovat, protože nesnášejí černochy :)

Čtenost -   Diskuze: (1
 

Uvědomila jsem si, že jsem ten leták prolistovala, ale vůbec jsem si nevšimla, že tam byl černoch - když říkám vůbec, myslím tím vůbec, až po vypuknutí této pseudokauzy jsem se podívala znovu a fakt tam byl.

 

A vyvolalo to ve mně vzpomínku na vtip, dávný a starý - snad už i napůl zapomenutý. Ještě z dob, kdy nám tady vládli Rusové a komunisti:

 

Přijede Moskevská filharmonie do New Yorku jako host tamní filharmonie a má tam několik koncertů.  Pak se sejdou dirigenti obou těles, aby oficiálně pohovořili. Sovětský dirigent má za úkol samozřejmě v co nejlepším světle ukázat, jak se v Rusku dobře daří a jak jsou všichni OK a proto zabrousí na téma rasismu, protože mu někdo řekl, že v USA mají velký problém s rasisty.

 

"Víte a u nás nejsme vůbec žádní rasisti," dí ruský dirigent. Pak si uvědomil, že v Rusku nemají vůbec žádné černochy a tak ho napadla spásná myšlenka:

"Máme v orchestru 3 židy a normálně s námi hrají, chodí na jídlo, jezdí autobusem - prostě jako kdyby byli našinci," vítězoslavně pronese Rus! A aby "amíka" řádně osolil přidává:

" A jak je to u Vás?"

 

Americký dirigent praví: "No, víte, já vůbec nevím, kolik mám v orchestru židů ...!"

 

Ano, na tento vtip jsem si vzpomněla ...

 

Ten kdo opravdu rasista není, nevnímá jiné rasy jinak - vnímá všechny jako lidi a prostě si nevšimne, kolik má v orchestru židů a jestli je v letáku černý manekýn.

 

 
 • Franta 20.01.17, 01:39

  Rozbalit 1. Rasismus? Hm...

 • Franta

  Ona ta reklama nenápadně zobrazující černochy a neustálé zdůrazňování jejich dobře vyvinutých těl je něco jako soft promoce, ale na sociálních sítích existují jejich mnohem tvrdší verze, otevřeně rasistické, zesměšňující a degradující bílé muže. A pokud bychom se drželi oficiálního vysvětlení, že v Evropě 21. století žijí různé rasy a dalších keců o toleranci, ptám se, jak to, že tedy nejsou proporcionálně zobrazovány černošské ženy a jak to, že úplně chybí zástupci jiných ras. A proč je vždy na obrázcích bílá žena s černochem, ale nikdy ne černoška s bělochem, pokud jde o smíšený pár. A to nemluvím o neexistenci Asiatů a Číňanů v reklamě Lidlu i jinde, ale chybí i Indové, kterých také není zrovna na planetě málo, mesticové a další....

 
Ohodnoťte článek
Hodnotit mohou pouze přihášení uživatelé.
Tento článek zatím nikdo nehodnotil | Průměrné hodnocení: (-)

Svatý Patrik

Svátek Svatého Patrika, je ve světě velmi rozšířený. Hlavně v Irsku a v zemích se silnou irskou přistěhovaleckou menšinou. Slaví se 17. března. Kdybychom počeštili jméno Patrik, pak vycházíme z latinského slova Patria, což znamená vlast a ejhle - 17. března slaví v Česku svátek Vlastimil, což je vlastně ekvivalent jména Patrik.
autor
O autorovi
autor
autor

Společně o všem :)
další články autora
Další články autora
další články autora
 • I když jsem si říkala, že se k politice už vyjadřovat tady nebudu, doba mě dohnala a já fakt musím - #sorryjak...
 • Osobně jsem přesvědčena, že se tento mocenský pakt hroutí!...
 • Tak podle věštkyně můžu letos nafackovat rozzuřenému medvědovi a a vyhraju....
 • Nedávno přišel do kanální televize Barrandov Fíkus. Byl mi sympatický, nedělal ostudu, neříkal sprosťárny, neb...
 • Ožrala na Hradě, estébák ve vládě podporovaný komunisty a fašisty! A mně se chce umřít :(...
Profil blogu
Profil blogu "Plavovláska"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 11:25:37

Přístupů:
151729

RSS:
Toplist
aaaaaa