Ceny TýTý 2008

- Ceny TýTý 2008
Rubrika:  Kulturní

Ceny TýTý 2008

19.04.09, 11:43, autor: Plavovláska
V sobotu 18. dubna byly na slavnostním večeru, který přenášela TV Nova, uděleny tradiční ceny TýTý televizním osobnostem. Kdo se nám tedy v minulém roce nejvíc líbil?

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Absolutním vítězem se stal poněkud nečekaně, podle mého, Karel Voříšek. On sám se zdál po vyhlášení poněkud v šoku. V minulých letech jsme byli svědky toho, že vítězi se zpravidla stávali zpěváci Lucie Bílá a Karel Gott. Vloni se vítězkou stala Hana Maciuchová, hlavní protagonistka seriálu ulice. Letos se tedy stal absolutním vítězem moderátor Televizních novin.

 

 

Karel Voříšek, vítěz kategorie Osobnost zpravodajství a současně celkový vítěz TýTý 2008

 

 

Pořadem roku se stalo už podruhé Hadej kdo jsem TV Prima. Je to vcelku zdařilá soutěž, kdy ale na její zábavnosti měla lví podíl herečka Dana Morávková. Ta ovšem byla nyní vystřídána Evou Holubovou a opravdu si nejsem jista, je-li to ku prostěchu věci - a to aniž bych proti paní Holubové něco měla. Uvidíme, zda se říští rok tato změna na sledovanosti nějak odrazí.

 

Seriálem roku je samozřejmě OVRZ (Ordinace v Růžové zahradě). Má pro to všechny přepoklady. Seriály z lékařského prostředí nejen naši televizní veřejnost přímo fascinují. Já s tím mám, pravda, poněkud problém, protože tím, že nesleduji tyto seriály nijak pravidelně, tak jsem vždycky v šoku z toho, kdo že to s kým právě teď spí. Dospěla jsem k názoru, že ve skutečnosti všichni se všemi a tady možná tkví podstata úpěchu.

 

 

V hereckých kategoriích Hanka Maciuchová a Rudolf Hrušínský zastoupili seriál Ulice a nebyli nijak velkým překvapení, zato kategorie zpěvaček, kdy na nás opět vykoukl přízrak deroucí se ze šera protialkoholických léčeben, Iveta Bartošová - to tedy překvapení bylo. O to větší, že krom skandálů Bartošová snad ani minulý rok nic významnějšího nedělala. Světem vládne sex, drogy a rock´ and roll. V jejím případě spíš asi sex, chlast a popík. V kategorii zpěváku nás "opět překvapil" čtyřicetinásobný Zlatý resp. Český slavík - Karel Gott. Ten nás ostatně v této kategorii překvapuje pravidelně a nepřetržitě každý rok od roku 1991, kdy cena TýTý vznikla.

 

Publicistiku zaslouženě vyownoval Václav Moravec a myslím, že oprávněně. Bavičem, pardon, osobností televizní zábavy se stal Martin Dejdar za svou roli metalisty Ozzáka v nováckém seriálu Comeback. Protože svou první cenu TýTý dostal Dejdar před deseti lety, to ovšem v kategorii Bavič, nu a ta byla přejmenována na Osobnost televizní zábavy, označil tento vývoj sám Dejdar za progres.

 

 

Martin Dejdar (Ozzák) a Dana Batulková (Marcelka) v seriálu TV Nova Comeback

 

 

Seriál Comeback vynesl na pódium i herečku Danu Batulkovou, která byla nominována ČT za reality show Star Dance, jejíž loňský ročník vyhrála. Přesto jsem přesvědčena, že hlavní zásluhu na jejím vítězství má skutečně seriál TV Nova Comeback.

 

 

Do dvorany slávy vstoupila letos naprosto oprávněně paní Jiřina Jirásková, za své celoživotní dílo. Sklidila ovace na otevřené scéně a ona sama se cítila velmi dojata.

 

 

Vítězům blahopřejeme. Někteří si vítězství zasloužili, nad jinými nezbývá než pokrčit rameny a zamyslet se nad tím, kdo vlastně do takových anket hlasuje....

 

 

Jiřina Jirásková, Dvorana slávy

 

 

 

 

 

Výsledky televizních cen TýTý 2008:

 

 

Absolutní vítěz: Karel VoříšekPořad roku: Hádej, kdo jsem (Prima)Seriál roku: Ordinace v Růžové zahradě (Nova)Herečka: Hana MaciuchováHerec: Rudolf HrušínskýZpěvačka: Iveta BartošováZpěvák: Karel GottOsobnost zpravodajství: Karel Voříšek (Nova)Osobnost publicistiky: Václav Moravec (ČT)Osobnost zábavy: Martin Dejdar (Nova)Objev roku: Dana Batulková (ČT)Laureát televizní Dvorany slávy: herečka Jiřina Jirásková

 

 

ANKETA: Hlasujete v anketě TýTý?


Celkem: 8 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

Zdroj: FOTO: www.osobnosti.cz, image.tn.nova.cz
 
Profil blogu
Profil sekce "Kulturní"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:57:58

Přístupů:
803567

RSS:
Toplist
aaaaaa