Časté chyby Čechů při správě domácích financí

- Časté chyby Čechů při správě domácích financí
Rubrika:  Praktická

Časté chyby Čechů při správě domácích financí

04.09.20, 00:00, autor: LadyAnn
Každému se někdy stane, že nevyjde s penězi. Za většinou takových situací jsou mnohdy zbytečné chyby či zlozvyky. Jaké jsou ty nejrozšířenější?

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Neplánujeme                                

Nejčastější příčinou finančních problémů je fakt, že lidé nemají přehled o svých výdajích. Postrádají jakýkoli finanční plán a přehled o tom, kolik v daném období utratí. Na to je ale snadná pomoc. „Pokud chcete dostat své finance pod kontrolu, nejlépe uděláte, když si sepíšete příjmy a výdaje posledního roku. Pak odhadněte, jak se obojí bude vyvíjet v roce příštím. Je jed no, zda plán příjmů a výdajů budete mít v notesu na papíře nebo v chytré aplikaci v mobilu, ale je nutné, aby odpovídal realitě. To je základ zdravých financí,“ říká Gabriela Brůhová ze Sberbank.   Neporovnáváme nabídky
Výdaje rodinného rozpočtu se většinou skládají z několika fixních měsíčních plateb – za bydlení, energie, telekomunikace a dalších. Každopádně se vyplatí jednou za čas zkontrolovat, jestli není na trhu výhodnější nabídka pro každou platbu. Používání internetových srovnávačů při hledání nejvýhodnější nabídky se výrazně rozšířilo a tento proces se tak velmi zjednodušil. „Je dobré sledovat trh služeb, které používáme. Často se objeví nový poskytovatel, který nabídne srovnatelné či lepší služby levněji než ostatní, a to stojí za to vědět,“ říká Pavel Górecki z Lepší.TV, která vnáší čerstvý vítr na trh poskytovatelů televizních programů.Nemyslíme na “potom”, ale pouze na “teď” 
Je zásadně důležité uvědomit si, že hypotéka je závazkem na dlouhou dobu, většinou až na 30 let. „Lidé by měli mít dostatečnou finanční rezervu a neměli by veškeré příjmy využívat na splácení hypotéky. Musí samozřejmě počítat také s neplánovanými výdaji a případným výpadkem příjmů. Vyplatí se myslet i na nečekané nepříjemné životní události. Ztrátu zaměstnání nebo případně dlouhodobou nemoc a z toho plynoucí výpadek příjmů lze eliminovat díky pojištění schopnosti splácet. Klient tak bude nejen více zajištěný, ale zároveň získá i výhodnější úrokovou sazbu,“ říká Vojtěch Batěk ze Sberbank. 
 
Zdroj: TZ, Archív 2017
 
Profil blogu
Profil sekce "Praktická"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:57:46

Přístupů:
864341

RSS:
Toplist
aaaaaa