Barvy Vánoc 2015 - letos vládne ledově bílá a fialová

- Barvy Vánoc 2015 - letos vládne ledově bílá a fialová
Rubrika:  Kulturní

Barvy Vánoc 2015 - letos vládne ledově bílá a fialová

10.11.15, 13:30, autor: Madeléne
Trendy se již dávno netýkají jen módy. Pokud tedy chcete mít letos tredny Vánoce vězte, že je třeba nejen stromeček, ale i celou výzdobu ladit do ledově bílé barvy či do fialové. Bílou je možné doplnit i o jemné barevné pastelové odstíny, především pak mátovou, pistáciovou, či ledově modrou.

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Vánoce v bílé

 

Na vánočním veletrhu ve Frankfurtu nad Mohanem, který se konal letos v lednu a únoru, se prezentovaly nové trendy a barvy na rok 2015. Trendy letos bude bílá barva, která bude lehce doplněná pastelovými tóny. Bílá krásně vypadá ve spojení se zelenými tóny (pistáciová, mátová) a ledovou modrou. Ledový nádech ozdob, věnců či řetězů bude letos také in. Poslední trendy odsouvají do pozadí oblíbenou červenou či tmavě modrou. Z kupovaných ozdob se drží už po mnoho let na vrcholu skleněné koule a baňky.
Návrat k přírodě

Po letech konzumu se lidé o Vánocích vrací k tradicím a přírodě. Přírodní materiály a doma vyrobené výrobky budou mít nejen správné kouzlo z hlediska dobrého pocitu, ale také se jedná o trendy záležitost. Vyrobené ozdoby, vlastní adventní věnec, cukroví i živý strom - to jsou znaky, které připomenou tradiční staročeské Vánoce. Na výrobu nejrůznějších ozdob či věnců se hodí použít větvičky, šišky, usušené květy, koření, sušené ovoce, ořechy, listy,... Doma vyrobené výrobky (handmade) by letos u vás určitě neměly chybět.

 

 

 

Do galerie vstoupíte poklepáním na libovolný obrázek

 

Vánoce ve fialové

Na druhou stranu je tady i trend fialové barvy, ve kterém budou letošní Vánoce také ozdobené, občas doplněné barvou bílou či světle zelenou. Vskutku se jedná o velmi zajímavou kombinaci, která bude vypadat honosně na stromcích, bytech nebo ve městech. Těžko ale říct, jestli zaznamená tolik obliby jako první zmiňovaný trend.

Fialová patří také na adventní věnec, je taktéž barvou postního období nebo může připomínat smutek. Právě kvůli poslednímu aspektu může být fialová spíše odsouzena jako nehodící se na svátky, při kterých se setkávají rodiny. Ovšem barva Vánoc se inspiruje bytovými doplňky i trendy z módních mol. Letos tak v obchodech najdete ve světle i tmavě fialové koule, baňky, zvonečky, řetězy i další vánoční dekoraci.

 
Zdroj: vanoce-silvestr.cz
 
Profil blogu
Profil sekce "Kulturní"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:57:58

Přístupů:
444330

RSS:
Toplist
aaaaaa