Avatar je druhým největším kasovním trhákem světa

- Avatar je druhým největším kasovním trhákem světa
Rubrika:  Kulturní

Avatar je druhým největším kasovním trhákem světa

10.01.10, 02:30, autor: Maggie
Nejenže se Avatar zařadil mezi největší kasovní trháky všech dob, ale dnes již obsadil druhé místo hned za kralujícím Titanikem. Zároveň dosáhl nejrychleji ze všech svých souputníků hranice jedné miliardy dolarů.

Čtenost -   Diskuze: (0
 


Autorem obou top snímků je režisér James Cameron (55), který se nyní pyšní hned dvěma tituly - Titanic a Avatar -, které překonaly všechny dosavadní rekordy návštěvnosti.Nový velkofilm se sci-fi tematikou již po celém světě vydělal 1,14 miliardy dolarů (v přepočtu 21 017 040 000 Kč - pozn. Korza), a to za necelý měsíc od uvedení do kin! Premiéru měl film v americkém Hollywoodu loňského 16. prosince. Avatar porazil Pána prstenů: Návrat krále, který se doposud držel na druhém místě s výdělkem ve výši 1,119 miliardy dolarů.Avatar se stal teprve pátým snímkem světa, který překonal hranici jedné miliardy vydělaných dolarů. Dalším Cameronovým "trhákem všech dob" je Titanic, který utržil 1,8 miliardy dolarů.Tento modře laděný snímek v kinech dominuje hned od svého uvedení a stal se filmem, který v celé historii kinematografie nejrychleji překonal hranici jedné miliardy.Doposud toto prvenství držel Temný rytíř Christophera Nolana, který zmíněného milníku dosáhl po svém uvedení začátkem loňského roku.

 

ANKETA: Viděli jste Avatar?

Hlasuj pro možnost Ano
Hlasuj pro možnost Ne

Celkem: 51 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

Zdroj: Korzo
 
Profil blogu
Profil sekce "Kulturní"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:57:58

Přístupů:
827266

RSS:
Toplist
aaaaaa