-->

Pády a omyly provázející hubnutí

Zdravá výživa a zdravý životní styl zažívají během posledních let neuvěřitelný boom. Dokážeme ještě filtrovat informace, které se k nám dostávají?
S nadcházejícím podzimem a dozrávajícími plody přírody je na místě připomenout starou "babskou radu" - nasbírejte na zimu kaštany!
Skřítkové, stejně jako ostatní duchové neexistují! Ale to přece neznamená, že bychom si o nich nemohli povídat. Stále je tam to - co kdyby?
 

Kocovina zhoršuje úsudek i dlouho po "vystřízlivění"

18.09.20, 00:00 | rubrika:  Novinky | Diskuze: 0
Z bujarého večírku nestačí jen se vyspat. Podle posledních průzkumů trvají následky pití alkoholu déle, než je možné změřit podle jeho obsahu v krvi.

Roušky, distanc a omezující opatření až do roku 2022, varuje WHO

17.09.20, 12:35 | rubrika:  Novinky | Diskuze: 0
Neočekávejte, že bude k dispozici dostatek vakcín proti covidu-19. Do roku 2022 se tak život k normálu nevrátí. Tak zní předpověď přední vědkyně Světové zdravotnické organizace (WHO) Soumyay Swaminathanové ze dne 15.9.2020.

Jídlo chudých – seznamte se s bramborami pořádně

17.09.20, 00:00 | rubrika:  Praktická | Diskuze: 0
Zachránily lidstvo proti hladomoru a pomohly při žaludečních nemocech. Přestože většina z nás považuje zemáky, jak jsou brambory často nazývány, za pouhou „přílohu“, mají nespočet výhod, které je drží na pomyslné špici královny zeleniny. Nahlédněte s námi pod pokličku jejich odrůd. Napovíme vám, které typy se budou hodit na hranolky a jaké na knedlíky.

Gastroschíza - na vlastní kůži

16.09.20, 13:41 | rubrika:  Zdravá | Diskuze: 0
Gastroschíza je jedna ze závažných vrozených vývojových vad. Jedná se o rozštěp dutiny břišní, která se musí jednoznačně řešit chirurgicky. Laicky řečeno to znamená, že během vývoje miminka nastane „chyba“ a břišní stěna se úplně neuzavře, tudíž vznikne dírka, z níž lezou ven střívka a jiné orgány. Vyhřeznutí orgánů může být natolik rozsáhlé, že to může být neslučitelné se životem, ale vzhledem k úspěšnosti většiny operací, jež se provádí převážně v Motole (90% úspěšnost), ale i jiných městech (Hradec Králové, Ústí nad Labem, Brno...), se dá říci, že se jedná o „malý“ zákrok, který vede k následujícímu plnohodnotnému životu.

Paretovo pravidlo v tradingu. Jak vám může pomoci zlepšit výsledky?

16.09.20, 00:00 | rubrika:  Praktická | Diskuze: 0
Většina světového majetku je držena v rukou mála lidí – o tom hovoří tzv. Paretovo pravidlo 80/20. Tento princip se dá dobře aplikovat i do světa tradingu v podobě myšlenky, že 80 % všech obchodních výsledků pramení pouze z 20 % našich aktivit. Samozřejmě ani tohle pravidlo neplatí dogmaticky, může se lišit podle našeho zájmu i cíle, vysvětluje hlavní analytik brokerské společnosti XTB Jaroslav Brychta. Jak vám tento princip může dopomoci k lepším výsledkům?

Domácí tymiánový sirup proti nachlazení

15.09.20, 00:05 | rubrika:  Zdravá | Diskuze: 0
V době nachlazení by v domácnosti každého z nás neměla chybět jedna bylina - tymián. Můžete z něj udělat účinný čaj nebo sirup, který může být kdykoliv při ruce.

Syndrom vyhoření

14.09.20, 00:00 | rubrika:  Úspěšná | Diskuze: 7
Máte pocit, že nic nestíháte, že je na vás příliš mnoho práce, že nemáte čas na koníčky, na přátele? Práce vás netěší a den by měl mít alespoň 48 hodin? Pozorujete to už delší dobu? Jste v depresi? Pak je vaše situace alarmující.

Láska tiší bolest podobně jako morfin, tvrdí vědci

11.09.20, 00:00 | rubrika:  Smyslná | Diskuze: 0
Intenzivní, vášnivá zamilovanost může pomoci překonat fyzickou bolest podobně jako silná analgetika, například morfin. Potvrdila to nová americká studie.

Vysoce kalorická strava vyvolává závislost

10.09.20, 00:00 | rubrika:  Zdravá | Diskuze: 0
U nutkavého přejídání vysoce kalorickými potravinami působí stejný mechanismus mozku jako při závislosti na drogách. Dokázali to američtí vědci svými pokusy na myších. Jejich studie byla zveřejněna v internetovém vydání časopisu Nature Neuroscience.

Jak vypadat na fotkách skvěle

09.09.20, 00:00 | rubrika:  Praktická | Diskuze: 0
Všechny to známe, milé dámy, myslíme si, že jsme fotogenické, ale poté díky výsledné fotografii zjistíme, že tady něco přebývá a támhle něco chybí, většinou na úplně jiných místech, než bychom si přály.

Pálení žáhy: babské rady i léky pro první pomoc

08.09.20, 00:00 | rubrika:  Zdravá | Diskuze: 0
Pálení žáhy zná asi většina z nás. Trápí se s ním pravidelně těhotné ženy, lidé s refluxní chorobou jícnu, ale postihne to občas každého člověka. Zláště v tak exponovaném období, jakým jsou bezesporu vánoční svátky, silvestrovské a novoroční oslavy, případně svatby, křtiny, masopusty, prostě vždy, když se hodně "pomějeme".

Přenošený vztah

07.09.20, 00:00 | rubrika:  Smyslná | Diskuze: 14
Určitě to znáte, nebo jste ve svém okolí zaznamenali. Je pár, který je spolu mnoho let - 2, 3, 4 - X. Ve všem si rozumí, mají se rádi, respektují se, plánují budoucnost. Staví spolu domek, kupují snubní prstýnky, svatební šaty ... a pak jako blesk z čistého nebe se dozvíte, že se před měsícem rozešli a nejméně jeden z nich má za čtrnáct dní svatbu.

Časté chyby Čechů při správě domácích financí

04.09.20, 00:00 | rubrika:  Praktická | Diskuze: 0
Každému se někdy stane, že nevyjde s penězi. Za většinou takových situací jsou mnohdy zbytečné chyby či zlozvyky. Jaké jsou ty nejrozšířenější?
Zdají se vám sny, které něco určitě znamenají jenomže vy nevíte co? Určitě ano. Doby vykladačů snů, ...

Zavařování, nakládání...

I pro krátké vlasy platí v této sezóně dvě hlavní zásady: Perfektní sestřih a tónované melíry....

Z pohledu křesťanství, kterým jsou naše kultury silně ovlivněny, je provozovaní sexu za účelem jiným...

Pánové se nám při tématu Sex ve třech opět nádherně vyprofilovali. Od těch, kteří zkusili a jsou nad...

Téměř v každém kouzlu či magickém rituálu se dříve nebo později dopracujeme k momentu, kdy máme zapá...

Někdy je pro ženu těžké dosáhnout orgasmu. Může být nezkušená ona, partner, nebo oba :). Nejlépe je ...

Již tradiční cykloputování Tour de burčák po vinařských stezkách Znojemska se koná v sobotu 24. září...

Babička měla starodávné váhy. Takové dvě misky, krabičku se závažíčkama a správná váha se poznala, k...

K hubnutí kalorické tabulky bezesporu patří. Pokud tak chcete činit pomocí počítání kalorií, pak vě...

Karel Gott (70) se poprvé uvedl na sobotním (24. 10.) finálovém večeru Miss ČR 2009 nejen jako zpěvá...

Máte pocit, že nic nestíháte, že je na vás příliš mnoho práce, že nemáte čas na koníčky, na přátele?...

Mostecká policie šetří oznámení 21 leté dívky, která tvrdí, že ji znásilnil gynekolog během prohlídk...

Ve svých 45 letech čeká česká poprocková hvězda, Bára Basiková, své třetí dítě. Po dvojčatech Marii ...

Účesy pro moletky

Pravda, u nás toto slovo příliš známe není. Spíš naopak. Na Slovensku je ale velmi používané. Moletka je žena plných tvarů. Protože se mi to líbí, použila jsem moletku v názvu článku o vhodných účesech pro "plnější ženy".
Středa 23. září

Středa 23. září

Dnes byste se měli vyvarovat veškeré kritiky svých blízkých i kolegů v zaměstnání. Mohli by být přecitlivělí a vaše slova by nebyla dobře přijata. Raději si dnes zachovejte odstup.
 
Recept: Florentýnky

Recept: Florentýnky

Vánoční cukroví - vánočních receptů není nikdy dost :)
Toplist
aaaaaa