5 tipů na úspěch v podnikání – odzkoušeno a potvrzeno praxí!

- 5 tipů na úspěch v podnikání – odzkoušeno a potvrzeno praxí!
Rubrika:  Úspěšná

5 tipů na úspěch v podnikání – odzkoušeno a potvrzeno praxí!

24.05.16, 00:00, autor: LadyAnn
Připravili jsme pro Vás pět tipů přímo z „provozu“ podnikání, které Vám pomohou vyhnout se či překlenout méně úspěšná období podnikatelského života. Při výběru našich doporučení jsme se zaměřili na „problémy“ s nimiž se potýká každý podnikatel, zejména pak v ranné fázi podnikání.

Čtenost -   Diskuze: (5
 

Neustále hledejte nové obchodní příležitosti

Počítejte s tím, že v nadcházejících cca 3 – 5 letech se struktura Vašich klientů změní zhruba o polovinu (tj. polovina stávajících klientů začne kupovat zboží či služby od jiného dodavatele) To je fakt! Dlouhodobě úspěšné firmy se vyznačují tím, že jsou schopny akvizice nových a nových klientů. Určete si životní cyklus Vašich klientů a uzpůsobte tomu propagaci za účelem akvizice nových klientů. Velmi dobře fungují osobní doporučení, zkusit můžete tzv. „partnerské programy“, kdy svým klientům budete nabízet odměnu za to, že Vám přivedou nové klienty. Velmi dostupná je reklama na internetu. Pokud podnikáte v B2B odvětví, pomohou Vám k dalšímu rozvoji klientské báze databáze firem společnosti Bisnode.

 


Držte zkrátka finance

Pokud máte ambici dodávat Vaše služby velkým společnostem, počítejte s tím, že tyto firmy jsou zvyklé pracovat s velmi dlouhými fakturačními lhůtami, někdy až 2 měsíce. Než se do podnikání s velkými společnostmi pustíte, mějte připravenou dostatečnou finanční rezervu (Vaše zaměstnance a odběratele si pravděpodobně „naučíte“ na 2 – 3 týdenní splatnosti a to půjde měnit jen těžko), případně si zajistěte odpovídající formu úvěrování (v tomto případě nezapomeňte cenu úvěrů zahrnout do ceny Vašich výstupů).

 

 

Nebojte se obchodovat

Ano, obchod je součástí i těch nejmenších podnikatelských aktivit. Jenže, při spolupráci s většími společnostmi či většími skupinami lidí dostává pojem „obchod“ jinou dimenzi. Tlačí Vás odběratel dolů s cenou? Přistupte na ni vždy výměnou za protislužbu, např. kratší fakturační lhůty, reference, reklamu v prostorách odběratele apod. Zkuste najít něco, co Vašeho odběratele nic nestojí (např. ty reference) a Vám naopak pomůže, dohoda je pak víceméně jistá.

 

 

Pozor na procesy

S růstem podnikání je spojen růst administrativy. Už si zřejmě nevystačíte s excelovskými tabulkami a na poštu nebudete chodit jednou měsíčně. Marže a procesy jsou dvě z nejdůležitějších věcí v podnikání. Držte administrativu na minimu, nebojte se kupovat zboží či služby po věších částech (tj. s méně fakturami), spočítejte si, jestli se Vám vyplatí koupit více druhů zboží od jednoho dodavatele za vyšší cenu (v porovnání s nákupem zboží od více dodavatelů, s čímž jsou ovšem spojeny větší administrativní požadavky).

Méně papírování = menší pravděpodobnost chyby, více času na samotné podnikání (tu část, která Vám vydělává peníze).

 

 

Identifikujte včas chyby

Zákon akce a reakce platí i v podnikání. Nezdar (reakce ze strany obchodních partnerů, klientů apod.) je reakcí na jeden z Vašich kroků. Jestliže máte oprávněný pocit, že to s Vaším podnikáním jde z kopce, identifikujte včas příčinu. Prodlužují se Vám dodací lhůty, nebo Vaše zboží či služby nejsou tak kvalitní? Objevil se na trhu nový konkurent či snad substitut Vašeho produktu či služby? Reagujte včas. Každý den otálení výrazně stěžuje nápravu (každý den totiž reálně přicházíte o peníze, dáváte prostor konkurenci).

 
Zdroj: TZ
 • Mikky 28.12.17, 14:52

  Rozbalit 1. podnikání

 • Mikky

  To je moc pěkný článek. Opustit práci a začít podnikat je hodně zásadní rozhodnutí. Dostanete se ze zajetých kolejí a bude na vás čekat spousta nových překážek a nástrah. Pokud si ale půjdete za svým a obětujete dostatek času a dřiny, tak se vašeho vysněného cíle dočkáte. :) Další pěkný článek, jak se nenechat odradit si můžete přečíst třeba tady: https://comeflexoffice.cz/clanky/sen-o-podnikani-a-jak-se-nenechat-odradit S chutí do toho a držte se ;-)

 • Lenka 18.02.19, 06:42

  Rozbalit 2. Podnikání

 • Lenka

  Je dobré, když člověk má možnost začít podnikat a mít to nejprve jako koníčka, aby zjistil co a jak a postupně svůj podnikatelský záměr zvětšovat. Já jsem si založila nejprve firmu v ČR, které se daří a postupně se zvětšovala, tak jsem se rozhodla, že firmu rozšířím i do zahraničí. Založení firmy v zahraničí nebylo tak složité, jak jsem si myslela. Možná proto, že jsem se s tím obrátila na https://www.ioffshore.cz/offshore-spolecnosti , kde mi poradili, jaký stát bude pro moje podnikání nejlepší.

 • Radim 30.03.20, 09:24

  Rozbalit 3.

 • Radim

  Tak takové tipy se určitě hodí. Já sám podnikám už nějaký ten rok. Mám vlastní obchod. V poslední době ale řeším problém s nedostatkem prostoru na skladování. Přemýšlel jsem jak to vyřešit a napadlo mě, že bych si na zboží mohl koupit takový ten kontejner. Ty u nás nabízí třeba https://www.profitexgroup.com/ a co jsem se tak díval, tak to není až tak drahé.

 • Terka 10.04.20, 23:03

  Rozbalit 4.

 • Terka

  Podle mého názoru super článek. Já třeba podnikám tak, že mám vlastní eshop a vyhovuje mi to. Jen teda přemýšlím, jestli by nebylo dobré ho nějak zviditelnit. Podle toho, co jsem četla by to mohla vyřešit například lepší SEO optimalizace. :-) O tu by se mi mohli postarat například https://kvalitneseo.cz/ Nemá někdo zkušenost? Díky.

 • Mirka 31.05.20, 20:01

  Rozbalit 5.

 • Mirka

  Mockrát díky za velmi zajímavý článek. Já osobně už podnikám nějakou dobu a docela přemýšlím, že bych se teď stala i investorkou. S investicemi ale bohužel zatím nemám žádné zkušenosti, takže jsem teď ve fázi čerpání informací a znalostí. Hodně se mi jich například povedlo pochytit z tohoto webu: https://investitura.cz/

 
Profil blogu
Profil sekce "Úspěšná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:57:12

Přístupů:
850714

RSS:
Toplist
aaaaaa