5 nejčastějších chyb při výběru brýlové obruby

- 5 nejčastějších chyb při výběru brýlové obruby
Rubrika:  Praktická

5 nejčastějších chyb při výběru brýlové obruby

27.09.18, 00:00, autor: LadyAnn
Potřebujete zakoupit nové brýle a jste v tomto ohledu nováčky? Může se stát. Oční vada se objevuje v různém věku.

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Poměrně složitý je většinou především výběr vhodných skel, nicméně s tím by vám měl pomoci jak váš oční lékař, tak i konkrétní zaměstnanec kamenného obchodu s brýlemi, případně podpora specializovaného eshopu. Větší potíže nastávají při nákupu obruby. Lidé se často dopouští nepříjemných chyb. My se na 5 nejčastějších soustředíme podrobněji.


1. Nevhodná velikost obruby
Pokud brýle tlačí, nebo naopak padají, nastává velký problém. Pokud kupujete své první brýle, vše se odhaduje dost složitě. Co je tedy třeba brát v případě nákupu nové obruby v potaz? Jde především o následující aspekty:

  • Oko musí být přímo na středu očnice.
  • Obruba by měla být buď v úrovni očí, nebo trochu níže.
  • Brýle nemohou být širší než lícní kosti.
  • Výšku posazení brýlí přizpůsobujeme polohováním nosníků.
  • Spodní část obrouček se nemůže dotýkat kůže.


2. Špatný rám vzhledem k dioptriím
Brýlové obruby je třeba volit s ohledem na to, kolik máte předepsaných dioptrií. Jestliže je jejich počet vyšší, a to cca od 3 dioptrií, rozhodně je nezbytné celorámové provedení. V polorámu či bez rámečku by brýle nevypadaly hezky.3. Projevuje se alergie na brýle
Poměrně klasická situace u mnohých lidí. Po zakoupení nových brýlí se u nich začne projevovat alergie. Nejčastěji se jedná o kovové obroučky. Ty je zapotřebí vyměnit na plastové či titanové.4. Tvar brýlí nekoresponduje s obličejem
Pokud si koupíte kulaté brýle a máte kulatý obličej, nejspíše díru do světa neuděláte. Naopak se vaše tvary zvýrazní a celkový vzhled nebude optimální. To samé platí i při nákupu hranatých brýlí v souvislosti se spíše ostřejšími rysy obličeje.

 

5. Nesprávně zvolená barva obrouček
I v barevném odstínu se lze splést. Ne každému sluší barevné obroučky. I proto se vyplatí vyzkoušet brýle v různých barevných tónech. Výbornou volbou jsou třeba brýle Ray-Ban. Vyznačují se elegantním moderním vzhledem, vybírat si lze ze spousty barevných i tvarových variací a k dispozici jsou k nim veškeré náhradní díly.

 
Zdroj: TZ, FOTO: Shutterstock
 
Profil blogu
Profil sekce "Praktická"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:57:46

Přístupů:
594610

RSS:
Toplist
aaaaaa