3 moderní metody odstranění vrásek bez botoxu

- 3 moderní metody odstranění vrásek bez botoxu
Rubrika:  Krásná

3 moderní metody odstranění vrásek bez botoxu

28.11.16, 00:00, autor: Michaelle
Ačkoliv je botulotoxin v malém množství lék a v rukou proškoleného lékaře dokáže zázraky, mnozí lidé ho odmítají a přejí si odstranění vrásek jinými způsoby. Metody omlazování pleti se neustále vyvíjejí a moderní kliniky mají zájemcům opravdu co nabídnout. Můžete se rozhodnout pro odstranění vrásek s pomocí vlastní krevní plazmy, laserů či kyseliny hyaluronové.

Čtenost -   Diskuze: (0
 

1. Plazmalifting: využijte potenciálu vlastní krve


Ztrátu pružnosti pokožky a s ní spojené vizuální strárnutí má na svědomí úbytek kolagenu. Přitom krev každého z nás je zdrojem skvělých omlazujících komponentů, a to nejen plazmy, ale také krevních destiček. Plazmalifting neboli plazmaterapie využívá vlastní krevní plazmu a stimuluje kolagenové buňky, čímž efektivně regeneruje kůži.


A jak zákrok vypadá? Klientovi je odebrána krev, od červených krvinek se oddělí plazma, k níž jsou přidány krevní destičky, a pak se aplikuje do střední části pokožky obličeje, krku a dekoltu. Díky hojivým a omlazujícím účinkům krevní plazmy budete mít do 2 týdnů mladistvější, pružnější a prozářenou pleť, z níž zmizí drobné vrásky.


Při výběru specializovaného pracoviště však zjistěte, jaký používá typ technologie na separaci plazmy od červených krvinek. Důležité je, aby v plazmě zůstalo dostatečné množství krevních destiček. Právě na nich totiž závisí účinnost této omlazovací kúry.


Možností separace plazmy je hned několik. Pomocí centrifugy lze získat přibližně 5 tisíc krevních destiček na 1 litr krve. Je-li využita technologie RegenPlazma, výsledkem je plazma s průměrným obsahem 150 miliard destiček na 1 litr krve. A technologií Angel je dokonce možné získat plazmu, která obsahuje ještě 15× více (!) destiček než plazma separovaná RegenPlazmou.


V Brandeis Clinic disponujeme přístroji RegenPlazma i Angel. Jedno ošetření RegenPlazmou stojí 4 900 Kč a plazmou získanou technologií Angel 13 000 Kč. Efekt vydrží několik měsíců, ale pro dlouhodobě mladistvý vzhled je zákrok nutné opakovat pravidelně, nejlépe každý rok.

 

 

2. Lasery: odstraní až polovinu vrásek při jednom sezení


Vrásek se můžete zbavit i pomocí mnoha druhů laserů. Silnější lasery, takzvané ablační, vyhladí během jednoho ošetření přibližně 50 procent vrásek.  Zhruba týden i déle je však nutné počítat s vedlejšími nežádoucími účinky, kdy může pleť mokvat a být výrazně zarudlá.


Proto někteří klienti raději volí jemnější lasery, takzvané neablační. Ty však zjemní vrásky po prvním ošetření jen o 15 procent, proto se doporučuje zákrok několikrát opakovat. Oproti ablačním laserům však nežádoucí účinky spočívají pouze v lehkém zarudnutí pleti, které obvykle zmizí během prvních 24 hodin.


Ceny za laserové ošetření celého obličeje na klinikách, které používají kvalitní lasery, se pohybují v rozmezí 10 000 Kč až 15 000 Kč za jeden zákrok ablačním laserem a od 4 000 Kč do 10 000 Kč za jedno ošetření neablačním laserem. Účinek omlazení vydrží 3 až 5 let.

 

 

3. Kyselina hyaluronová: tělu přirozená látka pro vyplnění vrásek


Kyselina hyaluronová je pro tělo přirozená látka ve formě polysacharidu. V přímé aplikaci se dá využít pro vyplnění hlubokých vrásek a rýh zevnitř, nejčastěji hlubších nosoretních vrásek a vrásek nad kořenem nosu. Tímto způsobem lze také zvětšit rty, vytvarovat výraznější lícní kosti a bradu. Ničím výjimečným nejsou ani ženy, které takto požadují zvětšit bod G. Cena za jednu injekci kyseliny hyaluronové, například Princessvolume, „zlatého standardu“ mezi výplněmi, činí 5 500 Kč. Efekt přetrvá 9 měsíců.


U takzvané mezoterapie se využívá řidší typ kyseliny hyaluronové smíchané s vitamíny, minerály, peptidy a dalšími látkami. Aplikuje se podobně jako krevní plazma a má i obdobný omlazující efekt. Jedna injekce takového přípravku, například Aqushine, stojí 2 750 Kč.


Další metoda je vyloženě příjemná a používá se při ní technologie vysokého tlaku. Zákrok trvá jen půl hodiny, nezahrnuje injekce a nemá nežádoucí účinky. Spolu s kyselinou hyaluronovou jsou do kůže vpravovány také vitaminy a minerály. Cena jednoho ošetření technologií SEYO TDA je 2 500 Kč a v ČR ho zatím poskytuje pouze Brandeis Clinic. Pro žádoucí výsledek je však třeba podstoupit kúru čítající 8 ošetření za měsíc a další aplikace alespoň jednou měsíčně.


Kyselinu hyaluronovou lze přijímat i jako doplněk stravy. Vhodný je například Diamod kolagen, který navíc obsahuje i velkou dávku kolagenu. Při dlouhodobém užívání zlepšuje kvalitu kůže, nehtů, vlasů i kloubů. Efekt omlazení je však oproti předchozím metodám mírný.

 

A jak je to s tím botoxem?
Téměr denně na svých Beauty konzultacích objasňuji klientům používání botulotoxinu. Jako důvod, proč se mu chtějí vyhnout, uvádějí snahu o zdravý životní styl bez aplikací „jedu“. Často také jedním dechem dodávají, že nechtějí, aby jejich tvář ztratila mimiku a vypadala „uměle“.


Tyto předsudky a obavy však nemají opodstatnění. Botox se v estetické medicíně osvědčil při odstraňování jemných mimických vrásek a při léčbě nadměrného pocení. Používá se v tak malých dávkách, že je pro organismus zcela neškodný.


Každá látka na světě může být jedem, záleží však na množství, v jakém je přijata. Zdravý člověk by měl denně vypít asi 2 litry vody. Desetinásobek tohoto množství by však pro něho už mohl být smrtelný. Také botulotoxin je ze své chemické podstaty jed, dokonce jeden z nejúčinnějších. Zároveň je však i lék.
Trápí Vás obava, že po aplikaci botulotoxinu ztratí Vaše tvář přirozené rysy? Ano, opravdu se to může stát, ovšem pouze tehdy, svěříte-li se do rukou nekvalifikované osoby. Proto by pravidlem číslo 1 měl být výběr kvalitního specializovaného pracoviště s adekvátně proškolenými lékaři. Botulotoxin rozhodně nepatří do rukou zaměstnanců kosmetických salonů!


Nemáte-li k botulotoxinu důvěru ani po objasnění jeho dávkování, účinků a celkové neškodnosti pro lidský organismus, doporučuji Vám výše uvedené efektivní alternativy odborného odstranění vrásek. Tedy krevní plazmu, lasery či některý ze způsobů využití kyseliny hyaluronové.      

                  
Anna Brandejs, majitelka kliniky estetické medicíny Brandeis Clinic Praha


Zdroje:
http://www.brandeisclinic.cz/pece-o-plet-a-omlazeni
http://www.enthusiast.cz/nejen-botox-ucinne-omladi-vasi-plet-zjistete-jake-mate-moznosti
http://www.rodina.cz/clanek10770.htm

 
 
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
Vaše výška:
Vaše hmotnost:
Datum:
cm
kg

Profil blogu
Profil sekce "Krásná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:53:31

Přístupů:
834996

RSS:
Toplist
aaaaaa