11. září

- 11. září
Vyšlo v blogu:  Plavovláska

11. září

11.09.17, 07:58, autor: Plavovláska , Hodnocení: -
Každý z nás si asi pamatuje, co právě dělal 11. září 2001, když se TO dozvěděl.

Čtenost -   Diskuze: (1
 

Já jsem byla v obchodě s dětským zbožím a svému, tenkrát půlročnímu, synkovi jsem vybírala sedačku ke stolu, aby mohl s námi normálně u stolu sedět sám a nemuseli jsme ho držet na klíně.

 

V obchodě měli puštěné rádio a hlásili TO tam. Cože? Letadla? v Americe? Narazila do Dvojčat? Koukaly jsme na sebe s oběma přítomnými prodavačkami a snažily se najít první rozumné vysvětlení, první které se nabízelo a odpovídalo běžnému, mírně unaveně-ospalému dnu (po probdělé noci s mimískem).

 

Od: "To bude nějaká reklama! - Teda hodně blbá reklama." až po "Asi nějaká rozhlasová hra, ne?" jsme se pomalu prokousávaly po realitu: "Ono se to vážně děje...?!?"

 

Vzpomínám si na ten příšerný strach který mě zachvátil. Jak jsem brázdila ulice Prahy rychlostí blesku, abych byla s kočárkem co nejdřív doma. Jak jsem vtrhla do bytu a zamkla na všechny bezpečnostní zámky i na řetízek. Klukovi se zběsilá jízda Prahou líbila a celou dobu výskal radostí. Až doma, kdy se mu maminka  na chodbičce sesunula na zem podél zamčených dveří a rozplakala se, začal plakat i on.

 

Nevěděl co se děje, ale neznal plačící matku a pochopil v tom svém půl roce, že se děje něco moc zlého. Vzpomínám si na tu hrůzu, která mě obklopila zvenčí a naplnila zevnitř. "Bude válka?" Smetou nás atomovky? Musíme pryč z Prahy, někam daleko, na venkov, do hor!!!

 

Vzala jsem malého z kočárku a nosila ho na rukách. Ten den jsem ho nepoložila do postýlky, protože jsem nechtěla (kdyby se něco stalo), aby byl sám.

 

Časem se to nějak urovnalo a zazdilo. Zevšednělo, zacelilo se.

 

Teď jsou mé vzpomínka z části směšné a pro mnohé jistě i trapné. Ale odněkud na mě začaly znovu intenzivněji vykukovat. Při každém pokusu Severní Koreji jakoby mi lehce zamrazilo v zátylku. Asi je dobré si to připomínat.

 

Žijeme v době, kdy každý z nás má pořád intenzivní pocit, že nic takového není možné, ale ono je. Vážně je! Před každým lidským průšvihem si lidé mysleli, že to není možné, že tohle se nemůže stát. A byli si tak jistí. A ti nejistější, kteří se včas neodstěhovali, neemigrovali, neschovali se, pak zaplatili životem.

 

Teď si ale myslím, že není kam utéct. Tím hůře....

 

FOTO - můj syn v New Yorku - 16 let poté.

 
 • Jan Novák 29.10.17, 23:29

  Rozbalit 1. 11.září

 • Jan Novák

  Je mnohem snadnější utvrzovat se v tom, že to byl teroristický útok ze zahraničí. To se člověk cítí tak nějak líp než kdyby si našel odborné důkazy a přiznal si, že se jednalo o státní teror.

 
Ohodnoťte článek
Hodnotit mohou pouze přihášení uživatelé.
Tento článek zatím nikdo nehodnotil | Průměrné hodnocení: (-)

Javorová čistící kúra

Nebo také limonádová hladovka či tzv. Master Cleanse. Všechny tyto názvy označují očistnou kůru, která vznikla před více než padesáti lety ve Spojených státech. Původním cílem kůry, jejímž autorem je Dr. Stanley Burroughs, byla léčba žaludečních vředů. Díky své jednoduchosti, snadné dostupnosti surovin a hlavně účinnosti, se tato čistící kůra rozšířila nejprve po USA, poté do Evropy a celého světa. Do Čech se dostávala převážně oklikou z Německa, odkud si lidé vozili i javorový sirup, který nebyl v Čechách dostupný. Není bez zajímavosti, že u nás se kůra často považovala za pouhou redukční dietu.
autor
O autorovi
autor
autor

Společně o všem :)
další články autora
Další články autora
další články autora
 • I když jsem si říkala, že se k politice už vyjadřovat tady nebudu, doba mě dohnala a já fakt musím - #sorryjak...
 • Osobně jsem přesvědčena, že se tento mocenský pakt hroutí!...
 • Tak podle věštkyně můžu letos nafackovat rozzuřenému medvědovi a a vyhraju....
 • Nedávno přišel do kanální televize Barrandov Fíkus. Byl mi sympatický, nedělal ostudu, neříkal sprosťárny, neb...
 • Ožrala na Hradě, estébák ve vládě podporovaný komunisty a fašisty! A mně se chce umřít :(...
Profil blogu
Profil blogu "Plavovláska"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 11:25:37

Přístupů:
161184

RSS:
Toplist
aaaaaa